Ściernice diamentowe i borazonowe
Ściernice marki Urdiamant stanowią o walorze firmy i są wyznacznikiem troski Naszego zespołu o Klienta oraz jego zapotrzebowania. Oferujemy ściernice zarówno diamentowe, jak również wykonane z azotku boru. Są to wysokowydajne narzędzia do przerobu wielu odmian materiałów, odznaczające się dużą dokładnością i finezją pracy. Urdiamant oferuje swoje produkty z tej kategorii w wariantach spoiwa: żywiczne, metalowe, ceramiczne lub hybrydowe. Ściernice te są ściernicami uniwersalnymi, nie wpływają bowiem na fakturę surowca, mogą pracować z użyciem chłodziwa bądź na sucho. Powierzchnie obrabiane ściernicami naszej produkcji uzyskują wysoki stopień dokładności powierzchni bez wpływu na ich kluczowe właściwości.
Ekipa Urdiamant zapewnia kompleksową obsługę i indywidualne podejście do Klienta. Projektujemy narzędzia według ich specyfikacji i rysunków nabywcy. Ściernice diamentowe i borazonowe są wykonywane w najróżniejszych kształtach, także wedle wytycznych podanych przez usługobiorcę.
Ściernice z ziarnem diamentowym mają użycie wobec szerokiego zbioru powierzchni o różnorodnych parametrach. Są to wyroby ceramiczne, materiały magnetyczne i ferrytowe, półprzewodnikowe materiały elektroniczne czy kamienie naturalne oraz syntetyczne.
Mając na względzie solidne wykonanie warstw ściernych narzędzi, stosujemy metodę elektro-erozji (EDM). Warstwy posiadają wysoki stopień tolerancji, a ściernice wyprofilowane tą techniką nie są narażone na uszkodzenie segmentów diamentowych. Wyśmienicie sprawdzają się w obróbce szkła, a części spod znaku towarowego Urdiamant wchodzą w skład maszyn takich producentów, jak Bystronic, Glassline, Intermac czy Lovati.
Ściernice diamentowe “ULTRATEC” nowej generacji są niezawodne w zastosowaniu do węglika spiekanego czy HSS (stali szybkotnącej). Ponadto, gwarantują dobrą jakość szlifowania bardzo twardych płaszczyzn (diamentu, PCBN, ceramiki), a także przedmiotów o znacznych gabarytach, gdzie występuje duża powierzchnia stykania się ściernicy z materiałem obrabianym.
Znaczącą przewagę w procesach wysokowydajnego szlifowania posiadają ściernice z ziarnem azotku boru. Właściwości fizyczne borazonu (wysoki względny stopień twardości, wytrzymałość na negatywne skutki tarcia, porowata struktura) w zależności od własności konkretnego typu spoiwa pozwalają efektywnie skrawać obrabiany surowiec. Spisują się w szlifowaniu trudno obrabialnych stali stopowych o wysokim wskaźniku twardości, stopów wysokoniklowych, półwyrobów z materiałów magnetycznych.