Narzędzia do wiercenia

Wiele surowców i narzędzi przetwórczych wskutek działania warunków fizycznych z biegiem czasu traci na właściwościach istotnych dla ich pracy. Diament wyróżnia się, jest bowiem minerałem bardzo twardym i niezwykle odpornym na ścieranie. Są to cechy pożądane w przemyśle i w związku z tym nasza firma nie pozostaje głucha na wymagania rynku. Udoskonalamy swoje produkty o nowe rozszerzenia wykorzystujące części diamentowe.

Narzędzia do wiercenia (np. koronki i świdry) są podstawowym sprzętem w wielu dziedzinach działalności, zaczynając od przemysłu kamieniarskiego, idąc przez budownictwo, górnictwo, geologię, kończąc na metalurgii. Zdajemy sobie sprawę, że w parze z ich rozwojem musi iść rozwój niezbędnych w tych dziedzinach narzędzi. Oferujemy koronki diamentowe impregnowane generacji “Rock Snake”. Koronki można nabyć w pięciu typach formacji w zależności od rodzaju materiałów, jakie mają obrabiać. Stosowane mogą być do wiercenia różnych formacji skalnych: od miękkich, przez średniej twardości wapień do twardych bazaltu lub hematytu. Modele wzbogacone o nowsze rozszerzenia odznaczają się wysoce regularnym rozmieszczeniem diamentu. Prócz tego, koronki posiadają większą prędkość obrotową i dłuższą żywotność. Warstwy robocze (diamentowe) koronek są produkowane w wariantach 9 / 13 / 16 lub 20 milimetrów.

Poza koronkami o ziarnie diamentowym przedsiębiorstwo Urdiamant pozwala nabyć solidnego wykonania koronki z matrycą węglika wolframu. Część funkcjonalna korpusu składa się z minimalnej wielkości, ostrych kawałków kruszonego węglika. W trakcie pracy tego rodzaju koronek zachodzi efekt samoostrzenia powodowany znaczną ilością krawędzi, co zapobiega tępieniu się powierzchni roboczej narzędzia.

Świdry wiertnicze z wysokiej jakości płytkami wykonanymi z polikrystalicznego diamentu (PDC) dzięki zaawansowanej technologii spiekania cechują się bardzo dobrą wytrzymałością i posiadają korzystniejsze parametry pracy niż sprzęt z węglikiem spiekanym. Posiadają matrycę matrix lub na stalowym korpusie jako alternatywa. Bezsprzecznie ich zaletą jest możliwość użytkowania w różnych warunkach geologicznych. W dbałości o wymagany stopień jakości pracy narzędzi producent zbiera informacje o realizacji wierceń w konkretnych warunkach. Wiedzę tę wspiera systemami klasyfikacyjnymi skał opracowanymi na podstawie wyników pomiarów:

– wytrzymałości skał na ściskanie,

– wytrzymałości na wciskanie,

– ścieralności,

– rozspajalności.

Powszechne w górnictwie świdry z płytką diamentową typu “Dome Drill” wykorzystywane są przede wszystkim do wiercenia pełno profilowych otworów. Charakteryzują się większą odpornością na uderzenia i wibracje powstające podczas wiercenia. Sprzęt z płytką diamentową “Dome Drill” wykazuje o 30% wyższą żywotność niż ten z płytkami standardowymi. Obecna technologia, jak i nowoczesna linia produkcyjna pozwalają na wykonywanie świdrów lub koronek od średnic małych, np. fi 28, fi 32, aż po średnice fi 216 mm.