Narzędzia diamentowe

Produkty Urdiamant należą do pionierskich. Działalność zespołu sięga odległych zakątków świata. Owoce naszej pracy dostarczane są dla Klientów z niemal całej Europy, krajów Azji, Stanów Zjednoczonych. Oferowane przez nas narzędzia są szczególnie cenione na rynkach Skandynawii, Rosji, Czech, Polski, Słowacji, Niemiec i Austrii.

Zapewniamy profesjonalnie wykonany sprzęt, precyzję jego działania oraz gwarancję naprawy lub regeneracji w przypadku, gdyby przestał spełniać Wasze oczekiwania. Jednocześnie jesteśmy pewni, że uposażenie spod szyldu Urdiamant będzie niezawodne przez długie lata. Nasza strategia opiera się o zaangażowanie i dążenie do satysfakcji nabywców. Staramy się nie spoczywać na laurach i nieprzerwanie doskonalimy swoje usługi. Ekipa Urdiamant może poszczycić się ściernicami diamentowymi, wiertłami i świdrami o dobrej jakości wykonania.

Oferujemy szeroką gamę narzędzi opartych na właściwościach diamentu, formy alotropowej węgla. Jest ona ceniona ze względu na rzadkość występowania na Ziemi, a jej wartość dostrzegamy w takich dziedzinach, jak jubilerstwo, przemysł czy nawet produkcja akcesoriów dnia codziennego. Diament czysty, niezanieczyszczony innymi minerałami stał się bardzo pożądanym minerałem na rynku wytwórczym. Ma on bowiem zastosowanie w wielu branżach, takich jak górnictwo, budownictwo czy przetwórstwo. Wysoka wydajność, wytrzymałość i dokładność osprzętu z elementami diamentowymi są cechami wręcz niezbędnymi dla szeregu konstrukcji, jak na przykład maszyny wyrobiskowe lub wiertła budowlane. Wykorzystujemy w produkcji najczystsze i najtwardsze diamenty, co nadaje naszym narzędziom bardzo dobrą jakość.

Linie produkcyjne firmy Urdiamant wypuszczają solidnie wykonane ściernice diamentowe i borazonowe. Są one naszym znakiem rozpoznawczym, posiadają dobre notowania pośród nabywców docelowych. Dostarczamy ściernice blokowe, prostokątne i pierścieniowe do obróbki szkła, ceramiki i elektroporcelany. Trzeba w tym miejscu nadmienić, że diament jest materiałem twardym i znakomicie sprawuje się przy węgliku spiekanym, niemniej przy bardzo wysokich temperaturach ulega rozkładowi. Na pomoc przychodzi borazon (azotek boru), który choć miększy od diamentu, zachowuje względną twardość przy wysokich prędkościach obrotowych oraz ogrzewaniu i znajduje użytek przy przerobie materiałów utwardzanych czy szybkotnących HSS.